Vishay/Dale RWR89S33R2FRBSL
RWR89S33R2FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S33R2FRBSL
Brief Description
RES 33.2 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S33R2FRBSL.pdf
Availability of RWR89S33R2FRBSL
QUANTITY
RWR89S33R2FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S33R2FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S33R2FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S33R2FRBSL
Related LinksRWR89S3, RWR89S33R2FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S33R2FRBSL Details Description
Related parts for RWR89S33R2FRBSL
CONN EDGECARD 20POS .100 WW datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 11.75"L X 8.5"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 7.2UH 2.9A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CIR 11C 11#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A datasheet.pdf