Vishay/Dale RWR89S34R8FPB12
RWR89S34R8FPB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S34R8FPB12
Brief Description
RES 34.8 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S34R8FPB12.pdf
Availability of RWR89S34R8FPB12
QUANTITY
RWR89S34R8FPB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S34R8FPB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S34R8FPB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S34R8FPB12
Related LinksRWR89S3, RWR89S34R8FPB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S34R8FPB12 Details Description
Related parts for RWR89S34R8FPB12
FIXED IND 12UH 225MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
JFET N-CH 35V 625MW TO92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
IC DGTL SNGL 5K SPI 8SOIC datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3PS STR 10M CABLE datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 32W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 28MLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
LENS WATERTIGHT RED TRANSP datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 85POS GOLD datasheet.pdf