Vishay/Dale RWR89S3830FSS73
RWR89S3830FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3830FSS73
Brief Description
RES 383 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3830FSS73.pdf
Availability of RWR89S3830FSS73
QUANTITY
RWR89S3830FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3830FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR89S3830FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3830FSS73
Related LinksRWR89S3, RWR89S3830FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3830FSS73 Details Description
Related parts for RWR89S3830FSS73
RES ARRAY 2 RES 20 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MPL BRIDGE 18BIT RGB-RGBW datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 5.46MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1A 197 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE 40AMP 500V AC BS88 GG datasheet.pdf