Vishay/Dale RWR89S3921FRS70
RWR89S3921FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3921FRS70
Brief Description
RES 3.92K OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3921FRS70.pdf
Availability of RWR89S3921FRS70
QUANTITY
RWR89S3921FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3921FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR89S3921FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3921FRS70
Related LinksRWR89S3, RWR89S3921FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3921FRS70 Details Description
Related parts for RWR89S3921FRS70
CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT D 20-DIP datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 2W 86DB 70MM datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 24QSOP datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
CONN HDR 6POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf