Vishay/Dale RWR89S46R4FRBSL
RWR89S46R4FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S46R4FRBSL
Brief Description
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S46R4FRBSL.pdf
Availability of RWR89S46R4FRBSL
QUANTITY
RWR89S46R4FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S46R4FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S46R4FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S46R4FRBSL
Related LinksRWR89S4, RWR89S46R4FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S46R4FRBSL Details Description
Related parts for RWR89S46R4FRBSL
IC REG LDO 1.8V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD GDE OPT ST2.0 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf