Vishay/Dale RWR89S47R0BRB12
RWR89S47R0BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S47R0BRB12
Brief Description
RES 47 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S47R0BRB12.pdf
Availability of RWR89S47R0BRB12
QUANTITY
RWR89S47R0BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S47R0BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S47R0BRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S47R0BRB12
Related LinksRWR89S4, RWR89S47R0BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S47R0BRB12 Details Description
Related parts for RWR89S47R0BRB12
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 6.6MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC TXRX ROBUST RS485 ESD 8SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf