Vishay/Dale RWR89S6R34FSB12
RWR89S6R34FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S6R34FSB12
Brief Description
RES 6.34 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S6R34FSB12.pdf
Availability of RWR89S6R34FSB12
QUANTITY
RWR89S6R34FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S6R34FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S6R34FSB12
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S6R34FSB12
Related LinksRWR89S6, RWR89S6R34FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S6R34FSB12 Details Description
Related parts for RWR89S6R34FSB12
JUMPER-H2728TR/C2064B/X 6" datasheet.pdf
IC TVS USB PORT SINGLE 4-DSBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 20TSSOP datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 50V NI780 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN HDR 12POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf