Vishay/Dale RWR89S9530FRRSL
RWR89S9530FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S9530FRRSL
Brief Description
RES 953 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S9530FRRSL.pdf
Availability of RWR89S9530FRRSL
QUANTITY
RWR89S9530FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S9530FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S9530FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S9530FRRSL
Related LinksRWR89S9, RWR89S9530FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S9530FRRSL Details Description
Related parts for RWR89S9530FRRSL
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG CORD FMAL 5PIN BLK/SLV datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3MM DIA RA 17MM datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X3.5" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf