TE Connectivity Potter & Brumfield Relays RY612006
RY612006 picture photo
Mfg. Part Number
RY612006
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RY612006
Datasheet Download
RY612006.pdf
Availability of RY612006
QUANTITY
RY612006 Order Process
Ship out your order
Specifications of RY612006
Internal Part NumberEIS-RY612006
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RY612006
Related LinksRY61, RY612006 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
RY612006 Details Description
Related parts for RY612006
RES SMD 51 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 30V 1.2A SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.22A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT TIN T/H datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf