Sullins Connector Solutions RYM10DRSN-S664
RYM10DRSN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
RYM10DRSN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
RYM10DRSN-S664.pdf
Availability of RYM10DRSN-S664
QUANTITY
RYM10DRSN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM10DRSN-S664
Internal Part NumberEIS-RYM10DRSN-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM10DRSN-S664
Related LinksRYM10DR, RYM10DRSN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM10DRSN-S664 Details Description
Related parts for RYM10DRSN-S664
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 400MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RELAY SSR DIN RAIL AC OUT 6A datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER SMPTE 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 100W datasheet.pdf
IC TXRX 12MBPS RS-485/422 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf