Sullins Connector Solutions RYM24DTMS-S189
RYM24DTMS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RYM24DTMS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RYM24DTMS-S189.pdf
Availability of RYM24DTMS-S189
QUANTITY
RYM24DTMS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM24DTMS-S189
Internal Part NumberEIS-RYM24DTMS-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM24DTMS-S189
Related LinksRYM24DT, RYM24DTMS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM24DTMS-S189 Details Description
Related parts for RYM24DTMS-S189
FAN AXIAL 40X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 256MB 184DIMM datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 184POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.6V 0.15A SNT6A datasheet.pdf