Sullins Connector Solutions RYM30DRMH
RYM30DRMH picture photo
Mfg. Part Number
RYM30DRMH
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .156 WW
Datasheet Download
RYM30DRMH.pdf
Availability of RYM30DRMH
QUANTITY
RYM30DRMH Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM30DRMH
Internal Part NumberEIS-RYM30DRMH
Series-
PackagingTube
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM30DRMH
Related LinksRYM3, RYM30DRMH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM30DRMH Details Description
Related parts for RYM30DRMH
RES SMD 549K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
DIN STRAIGHT RECEPT STB datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 2W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf