Seiko Instruments S-1000C18-N4T1G
S-1000C18-N4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C18-N4T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 18V SC-82AB
Datasheet Download
S-1000C18-N4T1G.pdf
Availability of S-1000C18-N4T1G
QUANTITY
S-1000C18-N4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C18-N4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C18-N4T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C18-N4T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C18-N4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C18-N4T1G Details Description
Related parts for S-1000C18-N4T1G
CARD EDGE 48POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DIFF BUS TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X18 128QFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18K OHM 8SIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN PROTECT CAP FOR RJ11F JACK datasheet.pdf
BCVP-381W- 3 BK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
CRYSTAL 30.00 MHZ 18PF SMD datasheet.pdf