Seiko Instruments S-1000C30-I4T1G
S-1000C30-I4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C30-I4T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 30V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000C30-I4T1G.pdf
Availability of S-1000C30-I4T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1000C30-I4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C30-I4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C30-I4T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C30-I4T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C30-I4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C30-I4T1G Details Description
Related parts for S-1000C30-I4T1G
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN RECT TONGUE 1000MCM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL 15GOLD SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 224MA 1.5 OHM datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP LABEL HORIZON datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP THT datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00062UF 5% 1600VDC AX datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf