Seiko Instruments S-1000C38-M5T1G
S-1000C38-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C38-M5T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 38V SOT23-5
Datasheet Download
S-1000C38-M5T1G.pdf
Availability of S-1000C38-M5T1G
QUANTITY
S-1000C38-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C38-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C38-M5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C38-M5T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C38-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C38-M5T1G Details Description
Related parts for S-1000C38-M5T1G
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY PG36 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 300VDC RADIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP ROLLER datasheet.pdf
N4X 3-PT FREESTANDING ENCL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
22UF 25V 6,3X12,7MM 105C 2000H datasheet.pdf
Low Noise, Precision, 16 V, CMOS, Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf