Seiko Instruments S-1000C38-M5T1G
S-1000C38-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C38-M5T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 38V SOT23-5
Datasheet Download
S-1000C38-M5T1G.pdf
Availability of S-1000C38-M5T1G
QUANTITY
S-1000C38-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C38-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C38-M5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.8V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C38-M5T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C38-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C38-M5T1G Details Description
Related parts for S-1000C38-M5T1G
RES SMD 887K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 88MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 16A TO263AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
TONGUE FOR ATTACHING THE CN-UB datasheet.pdf
RES 14K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf