Seiko Instruments S-1000C39-N4T1G
S-1000C39-N4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C39-N4T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 39V SC-82AB
Datasheet Download
S-1000C39-N4T1G.pdf
Availability of S-1000C39-N4T1G
QUANTITY
S-1000C39-N4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C39-N4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C39-N4T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.9V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C39-N4T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C39-N4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C39-N4T1G Details Description
Related parts for S-1000C39-N4T1G
IC LV OCTAL FET BUS SW 20-TVSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL R-R 10-MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 84A D2PAK datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 55NS 32PLCC datasheet.pdf
IC REG BST SWITCHD CAP INV 8SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.828MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 2SMD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC MINI 9MA 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN SPRING PAD 8POS SNGL SMD datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 7' RD datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 3A/2A TRPL 40VQFN datasheet.pdf