Seiko Instruments S-1000C41-N4T1G
S-1000C41-N4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C41-N4T1G
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 17V SC-82AB
Datasheet Download
S-1000C41-N4T1G.pdf
Availability of S-1000C41-N4T1G
QUANTITY
S-1000C41-N4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C41-N4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C41-N4T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C41-N4T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C41-N4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C41-N4T1G Details Description
Related parts for S-1000C41-N4T1G
JUMPER-H9991TR/1853 WH/X 8" datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 5% 16VDC 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RING TONG STR 12-10AWG YEL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 33K OHM 16DIP datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 6A 8WSON datasheet.pdf