Seiko Instruments S-1000N20-I4T1G
S-1000N20-I4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N20-I4T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 20V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000N20-I4T1G.pdf
Availability of S-1000N20-I4T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1000N20-I4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N20-I4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000N20-I4T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N20-I4T1G
Related LinksS-1000N, S-1000N20-I4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N20-I4T1G Details Description
Related parts for S-1000N20-I4T1G
COVER STR RELIEF BLA AH 19P OR datasheet.pdf
LEAD TEST HD XR-XR 18" SET/5 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 1A MBS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W DO216AA datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.5MM 115VAC TERM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 1206 datasheet.pdf