Seiko Instruments S-1000N29-I4T1G
S-1000N29-I4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N29-I4T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 29V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000N29-I4T1G.pdf
Availability of S-1000N29-I4T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1000N29-I4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N29-I4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000N29-I4T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.9V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N29-I4T1G
Related LinksS-1000N, S-1000N29-I4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N29-I4T1G Details Description
Related parts for S-1000N29-I4T1G
IC DETECTOR RF W/CDMA 4-MICR0SMD datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SW KEYLOCK 19MM KEYCODE 001 250V datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT KIT 30POS 5ROW STR datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A DL SYNC 16LLP datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf