Seiko Instruments S-1000N35-I4T1G
S-1000N35-I4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N35-I4T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 35V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000N35-I4T1G.pdf
Availability of S-1000N35-I4T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1000N35-I4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N35-I4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000N35-I4T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N35-I4T1G
Related LinksS-1000N, S-1000N35-I4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N35-I4T1G Details Description
Related parts for S-1000N35-I4T1G
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
IC DAC SERIAL 12BIT 1CH SOT23-6 datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC AMP/VIDEO/MUX LP 4/8CH 20PLCC datasheet.pdf
SUPPORT DE CABLE 8MM /2/3 JAUNE datasheet.pdf