Seiko Instruments S-1000N43-I4T1G
S-1000N43-I4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N43-I4T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 43V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000N43-I4T1G.pdf
Availability of S-1000N43-I4T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1000N43-I4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N43-I4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000N43-I4T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N43-I4T1G
Related LinksS-1000N, S-1000N43-I4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N43-I4T1G Details Description
Related parts for S-1000N43-I4T1G
TRANSISTOR NPN 2GHZ M03 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 3.8A 1212-8 datasheet.pdf
RES 172 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FUSE ATO 32V NYLON SILVER 3A datasheet.pdf
CONDUCTION COOLED KEY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf