Seiko Instruments S-1112B47MC-L7GTFG
S-1112B47MC-L7GTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1112B47MC-L7GTFG
Brief Description
IC REG LDO 4.7V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-1112B47MC-L7GTFG.pdf
Availability of S-1112B47MC-L7GTFG
QUANTITY
S-1112B47MC-L7GTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1112B47MC-L7GTFG
Internal Part NumberEIS-S-1112B47MC-L7GTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.7V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1112B47MC-L7GTFG
Related LinksS-1112B47, S-1112B47MC-L7GTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1112B47MC-L7GTFG Details Description
Related parts for S-1112B47MC-L7GTFG
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLK 12POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 15K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16VFQFPN datasheet.pdf
IC FPGA SOC 5K LUTS datasheet.pdf
IC FPGA SOC 90K LUTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf