Seiko Instruments S-1131B32UC-N4RTFG
S-1131B32UC-N4RTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1131B32UC-N4RTFG
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 0.3A SOT89-5
Datasheet Download
S-1131B32UC-N4RTFG.pdf
Availability of S-1131B32UC-N4RTFG
QUANTITY
S-1131B32UC-N4RTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1131B32UC-N4RTFG
Internal Part NumberEIS-S-1131B32UC-N4RTFG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-89-5/6
Supplier Device PackageSOT-89-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1131B32UC-N4RTFG
Related LinksS-1131B32, S-1131B32UC-N4RTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1131B32UC-N4RTFG Details Description
Related parts for S-1131B32UC-N4RTFG
CONN PLUG HOUSING 16 POS datasheet.pdf
IC TXRX 4DVR/5RCVR 3.3V 28-SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS BOX MT PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.72K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8A SC-74 datasheet.pdf