Seiko Instruments S-1131B39PD-N4YTFG
S-1131B39PD-N4YTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1131B39PD-N4YTFG
Brief Description
IC REG LDO 3.9V 0.3A 6HSON
Datasheet Download
S-1131B39PD-N4YTFG.pdf
Availability of S-1131B39PD-N4YTFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1131B39PD-N4YTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1131B39PD-N4YTFG
Internal Part NumberEIS-S-1131B39PD-N4YTFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.9V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.2V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-HSON
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1131B39PD-N4YTFG
Related LinksS-1131B39, S-1131B39PD-N4YTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1131B39PD-N4YTFG Details Description
Related parts for S-1131B39PD-N4YTFG
TRANS 2PNP 45V 0.2A SC70-6 datasheet.pdf
HEAT SINK 21MM X 45MM X 9MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 10A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
MOSFET N CH 40V 80A IPAK datasheet.pdf