Seiko Instruments S-1167B32-M5T1G
S-1167B32-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1167B32-M5T1G
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-1167B32-M5T1G.pdf
Availability of S-1167B32-M5T1G
QUANTITY
S-1167B32-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1167B32-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1167B32-M5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.15V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1167B32-M5T1G
Related LinksS-1167B, S-1167B32-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1167B32-M5T1G Details Description
Related parts for S-1167B32-M5T1G
IC REG LDO 24V 0.5A TO220FP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 24QSOP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SIG-DEL 1CH 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 38.1VWM 67.8VC DO204AC datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V AMBER datasheet.pdf
THERMOSTAT LOW LVL HERMETIC datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
DEMO BOARD LT8490 datasheet.pdf
EMI FILTER PI TYPE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 180V 100A SOT227 datasheet.pdf