Seiko Instruments S-1167B34-I6T2U
S-1167B34-I6T2U picture photo
Mfg. Part Number
S-1167B34-I6T2U
Brief Description
IC REG LDO 3.4V 0.15A SNT6A
Datasheet Download
S-1167B34-I6T2U.pdf
Availability of S-1167B34-I6T2U
QUANTITY
S-1167B34-I6T2U Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1167B34-I6T2U
Internal Part NumberEIS-S-1167B34-I6T2U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.4V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.14V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-6A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1167B34-I6T2U
Related LinksS-1167B, S-1167B34-I6T2U Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1167B34-I6T2U Details Description
Related parts for S-1167B34-I6T2U
RES 7.15K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-353 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C/SRL 16SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A LGA datasheet.pdf