Seiko Instruments S-1200B23-I6T2U
S-1200B23-I6T2U picture photo
Mfg. Part Number
S-1200B23-I6T2U
Brief Description
IC REG LDO 2.3V 0.15A SNT6A
Datasheet Download
S-1200B23-I6T2U.pdf
Availability of S-1200B23-I6T2U
QUANTITY
S-1200B23-I6T2U Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1200B23-I6T2U
Internal Part NumberEIS-S-1200B23-I6T2U
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.24V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1200B23-I6T2U
Related LinksS-1200B, S-1200B23-I6T2U Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1200B23-I6T2U Details Description
Related parts for S-1200B23-I6T2U
IC DUAL AND-OR GATE 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .050" R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR 2MM SMD AU datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 3POS datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf