Seiko Instruments S-1323B33NB-N8STFG
S-1323B33NB-N8STFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1323B33NB-N8STFG
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A SC82AB
Datasheet Download
S-1323B33NB-N8STFG.pdf
Availability of S-1323B33NB-N8STFG
QUANTITY
S-1323B33NB-N8STFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1323B33NB-N8STFG
Internal Part NumberEIS-S-1323B33NB-N8STFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.5V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1323B33NB-N8STFG
Related LinksS-1323B33, S-1323B33NB-N8STFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1323B33NB-N8STFG Details Description
Related parts for S-1323B33NB-N8STFG
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
BRAIDED TUBING 1=180M datasheet.pdf
381 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf