Seiko Instruments S-1323B36NB-N8VTFG
S-1323B36NB-N8VTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1323B36NB-N8VTFG
Brief Description
IC REG LDO 3.6V 0.15A SC82AB
Datasheet Download
S-1323B36NB-N8VTFG.pdf
Availability of S-1323B36NB-N8VTFG
QUANTITY
S-1323B36NB-N8VTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1323B36NB-N8VTFG
Internal Part NumberEIS-S-1323B36NB-N8VTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.6V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.5V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1323B36NB-N8VTFG
Related LinksS-1323B36, S-1323B36NB-N8VTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1323B36NB-N8VTFG Details Description
Related parts for S-1323B36NB-N8VTFG
MOSFET N-CH 600V 7A D2PAK datasheet.pdf
PNEUM POS DETECT ROLL PLUNGER datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN IDC 5POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf