Seiko Instruments S-1323B52NB-N9LTFG
S-1323B52NB-N9LTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1323B52NB-N9LTFG
Brief Description
IC REG LDO 5.2V 0.15A SC82AB
Datasheet Download
S-1323B52NB-N9LTFG.pdf
Availability of S-1323B52NB-N9LTFG
QUANTITY
S-1323B52NB-N9LTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1323B52NB-N9LTFG
Internal Part NumberEIS-S-1323B52NB-N9LTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.2V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.5V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1323B52NB-N9LTFG
Related LinksS-1323B52, S-1323B52NB-N9LTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1323B52NB-N9LTFG Details Description
Related parts for S-1323B52NB-N9LTFG
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN DIN R MALE PF 96CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 10% 850VDC RAD datasheet.pdf