Seiko Instruments S-1701W2520-M5T1G
S-1701W2520-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1701W2520-M5T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Brief Description
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT23-5
Datasheet Download
S-1701W2520-M5T1G.pdf
Availability of S-1701W2520-M5T1G
QUANTITY
S-1701W2520-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1701W2520-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1701W2520-M5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsConverter, Battery Powered Devices
Voltage - Input2 V ~ 6.5 V
Number of Outputs1
Voltage - Output2.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1701W2520-M5T1G
Related LinksS-1701W2, S-1701W2520-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1701W2520-M5T1G Details Description
Related parts for S-1701W2520-M5T1G
RES 4.70 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 300A 700V NON STD FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.09K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 2W datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 43MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf