Seiko Instruments S-80160BNPF-JHLTFG
S-80160BNPF-JHLTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-80160BNPF-JHLTFG
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A
Datasheet Download
S-80160BNPF-JHLTFG.pdf
Availability of S-80160BNPF-JHLTFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-80160BNPF-JHLTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-80160BNPF-JHLTFG
Internal Part NumberEIS-S-80160BNPF-JHLTFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout65 ms Minimum
Voltage - Threshold6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-80160BNPF-JHLTFG
Related LinksS-80160BN, S-80160BNPF-JHLTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-80160BNPF-JHLTFG Details Description
Related parts for S-80160BNPF-JHLTFG
CONN THRU-PNL W/LTCH 10POS FL OG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V 20% BX 0805 datasheet.pdf
RES 160 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 2POS 2MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf