Seiko Instruments S-812C39AUA-C2TT2G
S-812C39AUA-C2TT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-812C39AUA-C2TT2G
Brief Description
IC REG LDO 3.9V 50MA SOT89-3
Datasheet Download
S-812C39AUA-C2TT2G.pdf
Availability of S-812C39AUA-C2TT2G
QUANTITY
S-812C39AUA-C2TT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C39AUA-C2TT2G
Internal Part NumberEIS-S-812C39AUA-C2TT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.9V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.19V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C39AUA-C2TT2G
Related LinksS-812C39A, S-812C39AUA-C2TT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C39AUA-C2TT2G Details Description
Related parts for S-812C39AUA-C2TT2G
OPTOISOLATOR 2.5KV TRIAC 6MFSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Automotive, Lighting 8-SO PowerPad datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.5KV 6.5A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf