Seiko Instruments S-812C47AMC-C3BT2G
S-812C47AMC-C3BT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-812C47AMC-C3BT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.7V 65MA SOT23-5
Datasheet Download
S-812C47AMC-C3BT2G.pdf
Availability of S-812C47AMC-C3BT2G
QUANTITY
S-812C47AMC-C3BT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C47AMC-C3BT2G
Internal Part NumberEIS-S-812C47AMC-C3BT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.7V
Current - Output65mA
Voltage - Dropout (Typical)0.14V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C47AMC-C3BT2G
Related LinksS-812C47A, S-812C47AMC-C3BT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C47AMC-C3BT2G Details Description
Related parts for S-812C47AMC-C3BT2G
RES SMD 649 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDG36K/MC37M/X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RELAY SSR IP00 26A 480VAC AC IN datasheet.pdf
SENS PROX M12 5MM AC2W-NC UNSHLD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 20W datasheet.pdf
DC 2WIRE NC M18 7MM PUR CABLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf