Seiko Instruments S-812C47BMC-C5BT2G
S-812C47BMC-C5BT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-812C47BMC-C5BT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.7V 65MA SOT23-5
Datasheet Download
S-812C47BMC-C5BT2G.pdf
Availability of S-812C47BMC-C5BT2G
QUANTITY
S-812C47BMC-C5BT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C47BMC-C5BT2G
Internal Part NumberEIS-S-812C47BMC-C5BT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.7V
Current - Output65mA
Voltage - Dropout (Typical)0.14V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C47BMC-C5BT2G
Related LinksS-812C47B, S-812C47BMC-C5BT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C47BMC-C5BT2G Details Description
Related parts for S-812C47BMC-C5BT2G
IC OPAMP BUFFER 2.5MHZ RRO 24QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 8SOIC datasheet.pdf
IC POWER-DIST SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 7POS datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINER 4POS NATURAL datasheet.pdf
RES 437K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf