Seiko Instruments S-812C47BPI-C5BTFU
S-812C47BPI-C5BTFU picture photo
Mfg. Part Number
S-812C47BPI-C5BTFU
Brief Description
IC REG LDO 4.7V 65MA SNT6A
Datasheet Download
S-812C47BPI-C5BTFU.pdf
Availability of S-812C47BPI-C5BTFU
QUANTITY
S-812C47BPI-C5BTFU Order Process
Ship out your order
Specifications of S-812C47BPI-C5BTFU
Internal Part NumberEIS-S-812C47BPI-C5BTFU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.7V
Current - Output65mA
Voltage - Dropout (Typical)0.14V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 16V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-6A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-812C47BPI-C5BTFU
Related LinksS-812C47B, S-812C47BPI-C5BTFU Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-812C47BPI-C5BTFU Details Description
Related parts for S-812C47BPI-C5BTFU
IC REG LDO 5V 0.1A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 1250A 690V 3TN/80 AR UC datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 34POS datasheet.pdf
1.5MM WTB HDR RA SMT 2.54SNLF datasheet.pdf
SPACER PLATE COLOR: RED datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO216AA datasheet.pdf
TRANS FLYBACK POE SMD datasheet.pdf
THERMOSTAT 105 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf