Seiko Instruments S-814A22AUC-BCMT2G
S-814A22AUC-BCMT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-814A22AUC-BCMT2G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 2.2V 0.1A SOT89-5
Datasheet Download
S-814A22AUC-BCMT2G.pdf
Availability of S-814A22AUC-BCMT2G
QUANTITY
S-814A22AUC-BCMT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-814A22AUC-BCMT2G
Internal Part NumberEIS-S-814A22AUC-BCMT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.2V
Current - Output100mA
Voltage - Dropout (Typical)0.51V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-89-5/6
Supplier Device PackageSOT-89-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-814A22AUC-BCMT2G
Related LinksS-814A22A, S-814A22AUC-BCMT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-814A22AUC-BCMT2G Details Description
Related parts for S-814A22AUC-BCMT2G
RES SMD 113K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.7A 88 MOHM TH datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW datasheet.pdf
OSC XO 212.5MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 129 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V JB 1206 datasheet.pdf
RES 12.5K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf