Seiko Instruments S-814A37AUC-BDBT2G
S-814A37AUC-BDBT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-814A37AUC-BDBT2G
Brief Description
IC REG LDO 3.7V 0.11A SOT89-5
Datasheet Download
S-814A37AUC-BDBT2G.pdf
Availability of S-814A37AUC-BDBT2G
QUANTITY
S-814A37AUC-BDBT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-814A37AUC-BDBT2G
Internal Part NumberEIS-S-814A37AUC-BDBT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.7V
Current - Output110mA
Voltage - Dropout (Typical)0.24V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C