Seiko Instruments S-814A49AMC-BDNT2G
S-814A49AMC-BDNT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-814A49AMC-BDNT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.9V 135MA SOT23-5
Datasheet Download
S-814A49AMC-BDNT2G.pdf
Availability of S-814A49AMC-BDNT2G
QUANTITY
S-814A49AMC-BDNT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-814A49AMC-BDNT2G
Internal Part NumberEIS-S-814A49AMC-BDNT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.9V
Current - Output135mA
Voltage - Dropout (Typical)0.18V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-814A49AMC-BDNT2G
Related LinksS-814A49A, S-814A49AMC-BDNT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-814A49AMC-BDNT2G Details Description
Related parts for S-814A49AMC-BDNT2G
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE GP 600V 6A MICRODE BUTTON datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
AUTO-MAN datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-24V 3600RES 2M datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 48"X18" ALUM datasheet.pdf
FUSE 500V 500A NH4 GG datasheet.pdf
82UF 50V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf