Seiko Instruments S-817A15APF-CUETFU
S-817A15APF-CUETFU picture photo
Mfg. Part Number
S-817A15APF-CUETFU
Brief Description
IC REG LDO 1.5V 20MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A15APF-CUETFU.pdf
Availability of S-817A15APF-CUETFU
QUANTITY
S-817A15APF-CUETFU Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A15APF-CUETFU
Internal Part NumberEIS-S-817A15APF-CUETFU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.5V
Current - Output20mA
Voltage - Dropout (Typical)0.58V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A15APF-CUETFU
Related LinksS-817A15A, S-817A15APF-CUETFU Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A15APF-CUETFU Details Description
Related parts for S-817A15APF-CUETFU
RES 2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL RELAY VOLT 230VAC .2-60V datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 16V NP0 0612 datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS 2M datasheet.pdf
IC WIRELESS TRANSMITTER 48QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 680 NF 10% 300VAC AXIAL datasheet.pdf