Seiko Instruments S-817A22ANB-CULT2G
S-817A22ANB-CULT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817A22ANB-CULT2G
Brief Description
IC REG LDO 2.2V 35MA SC82AB
Datasheet Download
S-817A22ANB-CULT2G.pdf
Availability of S-817A22ANB-CULT2G
QUANTITY
S-817A22ANB-CULT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A22ANB-CULT2G
Internal Part NumberEIS-S-817A22ANB-CULT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.2V
Current - Output35mA
Voltage - Dropout (Typical)0.4V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A22ANB-CULT2G
Related LinksS-817A22A, S-817A22ANB-CULT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A22ANB-CULT2G Details Description
Related parts for S-817A22ANB-CULT2G
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED 7SEG .30" SGL 625NM RED CC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.6A 89 MOHM SMD datasheet.pdf
USB 2.0 PHY EVALUATION BOARD datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 800V 12A DO4 datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 8POS SMT datasheet.pdf
26500 4C 9#20 3#16 PIN RECP datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 224 CLBs, 3500 Gates, 323MHz, 224-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf