Seiko Instruments S-817A22APF-CULTFG
S-817A22APF-CULTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-817A22APF-CULTFG
Brief Description
IC REG LDO 2.2V 35MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A22APF-CULTFG.pdf
Availability of S-817A22APF-CULTFG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-817A22APF-CULTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A22APF-CULTFG
Internal Part NumberEIS-S-817A22APF-CULTFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.2V
Current - Output35mA
Voltage - Dropout (Typical)0.4V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A22APF-CULTFG
Related LinksS-817A22A, S-817A22APF-CULTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A22APF-CULTFG Details Description
Related parts for S-817A22APF-CULTFG
RES SMD 0.5 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M10-1.25 6H 20MA datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ4 M25 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SEALING RING GWDR M32-NP datasheet.pdf
IC SDRAM 64MX16 1.8V 84-FBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 240W datasheet.pdf