Seiko Instruments S-817A22APF-CULTFU
S-817A22APF-CULTFU picture photo
Mfg. Part Number
S-817A22APF-CULTFU
Brief Description
IC REG LDO 2.2V 35MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A22APF-CULTFU.pdf
Availability of S-817A22APF-CULTFU
QUANTITY
S-817A22APF-CULTFU Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A22APF-CULTFU
Internal Part NumberEIS-S-817A22APF-CULTFU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.2V
Current - Output35mA
Voltage - Dropout (Typical)0.4V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A22APF-CULTFU
Related LinksS-817A22A, S-817A22APF-CULTFU Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A22APF-CULTFU Details Description
Related parts for S-817A22APF-CULTFU
BIT PHILLIPS SZ1 0.98" datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 330K OHM 6SIP datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf