Seiko Instruments S-817A32ANB-CUVT2G
S-817A32ANB-CUVT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817A32ANB-CUVT2G
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 50MA SC82AB
Datasheet Download
S-817A32ANB-CUVT2G.pdf
Availability of S-817A32ANB-CUVT2G
QUANTITY
S-817A32ANB-CUVT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A32ANB-CUVT2G
Internal Part NumberEIS-S-817A32ANB-CUVT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A32ANB-CUVT2G
Related LinksS-817A32A, S-817A32ANB-CUVT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A32ANB-CUVT2G Details Description
Related parts for S-817A32ANB-CUVT2G
FIXED IND 47MH 1A THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 1MSPS 48-LFCSP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 500NS 8-SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 20PPM 5X7MM datasheet.pdf