Seiko Instruments S-817A32APF-CUVTFU
S-817A32APF-CUVTFU picture photo
Mfg. Part Number
S-817A32APF-CUVTFU
Brief Description
IC REG LDO 3.2V 50MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A32APF-CUVTFU.pdf
Availability of S-817A32APF-CUVTFU
QUANTITY
S-817A32APF-CUVTFU Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A32APF-CUVTFU
Internal Part NumberEIS-S-817A32APF-CUVTFU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.2V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A32APF-CUVTFU
Related LinksS-817A32A, S-817A32APF-CUVTFU Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A32APF-CUVTFU Details Description
Related parts for S-817A32APF-CUVTFU
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 301K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.5V 0.6A datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SLIT MASK FOR SF4-AH20-H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf