Seiko Instruments S-817A35ANB-CUYT2G
S-817A35ANB-CUYT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817A35ANB-CUYT2G
Brief Description
IC REG LDO 3.5V 50MA SC82AB
Datasheet Download
S-817A35ANB-CUYT2G.pdf
Availability of S-817A35ANB-CUYT2G
QUANTITY
S-817A35ANB-CUYT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A35ANB-CUYT2G
Internal Part NumberEIS-S-817A35ANB-CUYT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.5V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.22V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A35ANB-CUYT2G
Related LinksS-817A35A, S-817A35ANB-CUYT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A35ANB-CUYT2G Details Description
Related parts for S-817A35ANB-CUYT2G
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
PNL MNT 20MA GREEN W/WIRE 6" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf