Seiko Instruments S-817A35APF-CUYTFU
S-817A35APF-CUYTFU picture photo
Mfg. Part Number
S-817A35APF-CUYTFU
Brief Description
IC REG LDO 3.5V 50MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A35APF-CUYTFU.pdf
Availability of S-817A35APF-CUYTFU
QUANTITY
S-817A35APF-CUYTFU Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A35APF-CUYTFU
Internal Part NumberEIS-S-817A35APF-CUYTFU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.5V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.22V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A35APF-CUYTFU
Related LinksS-817A35A, S-817A35APF-CUYTFU Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A35APF-CUYTFU Details Description
Related parts for S-817A35APF-CUYTFU
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 825K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf