Seiko Instruments S-817A37ANB-CVAT2G
S-817A37ANB-CVAT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-817A37ANB-CVAT2G
Brief Description
IC REG LDO 3.7V 50MA SC82AB
Datasheet Download
S-817A37ANB-CVAT2G.pdf
Availability of S-817A37ANB-CVAT2G
QUANTITY
S-817A37ANB-CVAT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A37ANB-CVAT2G
Internal Part NumberEIS-S-817A37ANB-CVAT2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.7V
Current - Output50mA
Voltage - Dropout (Typical)0.22V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A37ANB-CVAT2G
Related LinksS-817A37A, S-817A37ANB-CVAT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A37ANB-CVAT2G Details Description
Related parts for S-817A37ANB-CVAT2G
FIXED IND 47UH 2.8A 91.2 MOHM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 679.8UH SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT LATCH 15AU datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC DO214AB datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CTV 79C 79#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf