Seiko Instruments S-817A53APF-CVQTFG
S-817A53APF-CVQTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-817A53APF-CVQTFG
Brief Description
IC REG LDO 5.3V 75MA SNT4A
Datasheet Download
S-817A53APF-CVQTFG.pdf
Availability of S-817A53APF-CVQTFG
QUANTITY
S-817A53APF-CVQTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-817A53APF-CVQTFG
Internal Part NumberEIS-S-817A53APF-CVQTFG
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output5.3V
Current - Output75mA
Voltage - Dropout (Typical)0.16V @ 10mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-817A53APF-CVQTFG
Related LinksS-817A53A, S-817A53APF-CVQTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-817A53APF-CVQTFG Details Description
Related parts for S-817A53APF-CVQTFG
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-SSOP datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SW BIPO VCSP50L1 datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 550MW SOD323F datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16QFN datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 200MA 2.3 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 115MA 3.4 OHM datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 45D datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
DSUB 15 F SOD FLOA G50 ZINC datasheet.pdf
1000UF 250V 35X105MM 105C 5000H datasheet.pdf